Haber

Doğru bilgiye ve habere hızlı bir şekilde ulaşabilmemiz adına ortaya çıkan Telegram haber kanalları, artık çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kişilerin anlık olarak mesajlaşmalarına olanak sağlayan Telegram içerisinde birçok kişinin böyle bir gelişmeden henüz haberi olmasa da, büyük medya firmaları bu kanal aracılığı ile binlerce kullanıcısına ulaşmaktadır. Kişilerin Telegram üzerinden sunulan hizmetten faydalanabilmeleri için, medya şirketleri ya da haber gruplarının oluşturmuş oldukları gruplara abone olmaları gerekmektedir. Herhangi bir abonelik ücreti olmayan bu haber gruplarına üye olunduğunda, paylaşılan her haber için anlık olarak bildirim alabildiğiniz gibi, haber özelinde yorumlarınızı paylaşabiliyor, diğer kullanıcıların da gelişmeler ile ilgili ne düşündüklerini anlık olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

Telegram haber grupları için yukarıda da belirttiğimiz gibi oluşturulan gruplara doğrudan abone olunması gerekmektedir. Ücretsiz olarak abone olunacak bu grupları keşfetmenin ise iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki, medya şirketleri tarafından oluşturulan ve haberleşme amacı ile kullanımı bulunan telefon numaralarının kaydedilmesidir. Whatsapp ile benzer bir özelliği bulunan bu aşamada, numarayı kaydettiğinizde Telegram uygulamasına girdiğinizde ilgili kanal doğrudan çıkacaktır. Siz de bu kanalı seçerek doğrudan abone olabilirsiniz. Bildirimleri de açtığınızda anlık olarak yapılan tüm paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz. İkinci yöntem ise, doğrudan haber kanallarının isim olarak aratılarak yukarıda belirtilen adımların takip edilmesidir. Numaralar rehberinizde kayıtlı olmasa bile kanal isimleri ile arama yaptığınızda, haber grularına doğrudan ulaşabiliyorsunuz.

Telegram haber kanalı ekşi sözlük üzerinden de binlerce yorum almış durumdadır. Kullanıcıların yapmış oldukları yorumlara bakıldığı zaman, birçok kişinin anlık gelişmelerden haberdar olabilmek adına ek bir uygulama yükleme zorunluluğunu ortadan kaldırdıklarını, yalan haberler ile meşgul olmadıklarını ve özellikle gündemden haber almak için zaman ayırdıklarında, daha kısa sürede daha fazla bilgiye ulaştıkları ön plana çıkmaktadır. Özellikle paylaşılan haberlere kullanıcıların da görüşlerini yazması ile birlikte, farklı yorumlara ulaşmış olunuyor. Doğruluğundan emin olunan onlarca farklı haber kanalına abone olduğunuz zaman, sizler de anlık olarak gelişmeleri takip edebiliyor, doğru bilgiye daha hızlı şekilde ulaşmış oluyorsunuz.

Grupkesfet.com, Telegram ve Whatsapp'ta çeşitli ilgi alanları etrafında oluşturulmuş olan toplulukların kullanıcılar tarafından paylaşıldığı bir internet sitesidir.

Paylaşılan gruplar ve kanallar, beraberinde getirdiği yükümlülükleriyle birlikte tamamen kullanıcılara aittir ve Grupkesfet.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Grupkesfet.com'a kanal veya grup ekleyen her kullanıcı bunu kabul etmiş sayılır.